VÝROBA

Již čtyři generace vyrábíme v Orlických horách rozkládací stoly, židle a další nábytek z masivu i dýhy. Při výrobě propojujeme naše dlouholeté zkušenosti s nejmodernějšími technologiemi a poznatky.


O dřevo se staráme s láskou…


Zvláštní péči věnujeme výběru materiálu. Dřevo na námi vyráběné stoly, židle i nábytek pečlivě skladujeme v krytých skladovacích prostorách, kde vlivem proudění vzduchu dochází k jeho přirozenému vysoušení. Abychom zajistili maximální stabilitu materiálu použitého pro výrobu nábytku v interiéru, vysoušíme dále dřevo na předepsanou vlhkost v kondenzačních sušárnách. Bez této operace by se Vám nábytek v interiéru kroutil a praskal.


Prkna krátíme a řežeme z nich základ konkrétních tvarů našeho nábytku.


Jednotlivé části židlí a nohy stolů vyrábí automatická kopírovací fréza podle formy připravené architektem.


Vysokou pevnost židlí a stolů zajišťují frézované spoje unikátního tvaru. I díky jejich použití můžeme na nejrobustnější modely našich židlí bez obav poskytovat záruku 10 let na konstrukční pevnost.


Jednotlivé dílce masivního dřeva je třeba přesně zkrátit na finální rozměr.


Luby židlí po ohoblování a ofrézování připravené na dopravníku pro další obrábění.


Čepování probíhá plně automaticky, jen tak můžeme zajistit dokonalou přesnost každého kusu.


Nechybí ani lidská ruka, jen ta dokáže při finálním přebroušení přivést povrch k dokonalosti.


Stovky obrobených lubů a noh židlí čekají na kompletaci.


Každý dílec je díky použití přírodního dřeva originál, důležité je proto vybrat k sobě při kompletaci jednotlivých kusů nábytku dílce, které se k sobě vizuálně hodí. Předmontáž výrobků pak již probíhá v hydraulických lisech.


Finální barvu a užitné vlastnosti určuje až povrchová úprava. Náš nábytek dodáváme v desítkách variant moření a to jak lakovaný, tak i olejovaný.


Povrchová úprava vytvrzuje před osazením čalounění, balením a expedicí.


Hotové výrobky uložené v klimatizovaném expedičním skladu.