STOLY

STŮL ELICA

CELOMASIVNÍ

NOVINKA - k vidění zatím pouze v naší podnikové prodejně v Orlických horách.

Víc jak 85 let vytrvalé práce a vývoje několika předchozích typů rozkládacích stolů nás přivedlo až do roku 2020, kdy přicházíme se stolem zcela nového a neopakovatelného designu.

Představujeme vám stůl Elica.

Elica je zrozena z přírody a její příběh je příběhem touhy překonávat překážky a schopnosti dosáhnout i toho nejodvážnějšího cíle. Stůl je do posledního milimetru vyroben z přírodního dřeva a má skvělý rozkládací mechanismus.

Jeho čepovaná a lepená konstrukce je tradiční a zároveň unikátní. Ctíme hodnoty přírody, proto na desky stolů vybíráme široké lamely dřeva tak, aby jejich originální kresba dokonale navazovala jak na hlavním plátu, tak na rozkládacích deskách.

Dřevo na váš nový stůl jsme vybrali v certifikovaném lese již před dvěma lety a nechali jsme jej přirozeně vysoušet v našich skladech.

Váš nový stůl Elica si můžete vybrat z buku, dubu nebo amerického ořechu v mnoha rozměrech, s rozkladem nebo i bez něj.

Na fotografiích ve fotogalerii můžete vidět stůl v rozkládacím provedení před rozložením a také po rozložení. Délka rozkladu tohoto stolu je 100 cm. Nerozkládací stůl vypadá stejně jako rozkládací stůl před rozložením. Na dalších fotografiích je stůl doplněn židlemi Elica. Celý jídelní set je vyroben z přírodního dubu a dokončen olejem.

Tento výrobek dostal cenu od poroty Designblok 2020

Tento výrobek dostal cenu od poroty BIG SEE Design Business Festival

Krátké přepravní vzdálenosti jsou pro nás velice důležité, proto používáme buk přímo z lesů v okolí našeho závodu. Barva buku se pohybuje od světle žluté po růžovo hnědou. Vlivem UV záření buk mírně ztmavne.

Buk z okolí našeho závodu často obsahuje i jádro – tmavé záběhy a drobné součky. Ve výrobě vybíráme právě dřevo s krásnými tmavými záběhy. Tím vzniká unikátní kresba a vzhled výrobků z jádrového buku.

Námi zpracovávaný dub je výhradně z lesů v Česku. Využívané jádro má žlutohnědou barvu s nádechem dozlatova. Dub má krásnou kresbu s dřeňovými paprsky a je nejtvrdší dřevinou, se kterou pracujeme. Vlivem UV záření nabývá dubové dřevo medovější barvu.

Ušlechtilé dřevo dovezené ze Severní Ameriky. Americký ořech může být světlehnědé barvy až po černohnědou. Dlouhodobé vystavení slunci barvu zesvětlí. Ořech je tvrdý a rozměrově velice stabilní.

Přírodní olej zachová krásný přirozený vzhled nábytku. Čištění olejovaného povrchu je snadné pomocí spreje OL 1. Olejovaný povrch je jednoduše opravitelný v domácích podmínkách a dobře udržovatelný originálním olejem.

Lakováním se dřevěný povrch uzavře a je tak odolný při položení teplého nápoje i mokré skleničky. Nic se nestane ani při rozlití vody, džusu nebo alkoholu. Používáme matné laky zachovávající přirozený vzhled dřeva.

ROZMĚRY všechny velikosti uvedené v cm

ŠÍŘKA
DÉLKA
550 Kč Více informací
380 Kč Více informací
255 Kč Více informací
240 Kč Více informací

STŮL ELICA

 • Materiál:
 • Moření:
 • Povrchová úprava:
 • Šířka: cm
 • Délka: cm
 • Rozkládací mechanismus:

Speciální výbava

  Příslušenství

   včetně DPH

   Cena zahrnuje dopravu po celé ČR a většinu SR

   Odeslat na můj mail