PÉČE O NÁBYTEK

Dřevo i kůže jsou přírodní materiály, které Vám při správné péči budou sloužit celé generace. Také každá povrchová úprava má svoje specifika a vyžaduje odlišný způsob údržby. Připravili jsme pro Vás sadu rad, návodů a přípravků pro jejich údržbu, s jejichž pomocí dosáhnete dlouhodobé životnosti a zachování původního vzhledu výrobků.

Šetrný k životnímu prostředí, vydatný univerzální čisticí prostředek pro domácnost, Ochranný a čisticí sprej OL 01

Šetrný k pokožce a biologicky odbouratelný. Neobsahuje chlór, čpavek ani fosfáty. Pro jemné, ale účinné ošetření židlí, stolů a jiných nábytkových povrchů dokončených olejováním nebo voskováním.

Složení: Voda, méně než 5 % anionické a amfoterní tenzidy kokosového oleje, citral, koloid stříbra, chlorofyl.

Povrch nejprve vyčistěte nasucho. Ochranný a čistící sprej OL 01 rozprašte rovnoměrně po povrchu, setřete navlhčeným měkkým čistým hadříkem. Při silném znečištění postup zopakujte.


Ekologicky důmyslná péče, Voskový ošetřující sprej OL 02

Pro ošetření židlí, stolů a jiných nábytkových povrchů dokončených olejováním nebo voskováním.

Složení: Voda, karnaubský vosk, alkoholestery mastných kyselin, lavandinový olej (obsahuje linalool), bergamotový olej (obsahuje limonen).

Povrch nejprve vyčistěte Ochranným a čistícím sprejem OL 01, nechte uschnout.

Voskový ošetřující sprej OL 02 rovnoměrně rozprašte na povrch a rozetřete navlhčeným měkkým čistým hadříkem. Po cca 25 minutách se může dle potřeby povrch dále leštit hadříkem nebo bílou houbičkou


Pro opravy dřevěných povrchů ošetřených oleji nebo vosky bez obsahu rozpouštědel slouží Sada na opravy na opravy a údržbu olejovaných povrchů OL 03

Pečlivá údržba, čištění a opravy jsou alfou i omegou kvalitního povrchu.

Údržba

Pro péči a oživení dřevěných povrchů (dle potřeby) naneste tence bavlněným hadrem voskový olej a po cca 15 až 20 minutách vyleštěte dosucha. Výsledkem je sametově hebký a hedvábně lesklý vzhled povrchu.

Čištění

Při lehkém znečištění naneste na postižená místa voskový olej, nechte několik minut působit, poté odstraňte bavlněným hadrem a dosucha vyleštěte. Při silném a hloubkovém znečištění naneste voskový olej, nechte 15 až 20 minut působit a poté důkladně vydrhněte. Dle potřeby očistěte dané místo jemnou houbičkou (bílá) nebo hrubou houbičkou (hnědá) nebo brusným papírem P 280. Dále uvolněnou špínu odstraňte bavlněným hadrem a nakonec povrch dosucha vyleštěte.

Ošetření poškrábaných ploch

Při poškození jako jsou škrábance, napusťte poškozená místa sytě voskovým olejem, nechte 20 minut působit, poté povrch dosucha vyleštěte bavlněným hadrem. Dle potřeby postup zopakujte. Poškozené dřevo je tímto způsobem opět plně ošetřeno.

POZOR

Produktem napuštěné pracovní pomůcky jako hadry, houby, pracovní oblek atd. uložte vzduchotěsně v plechovce nebo propláchněte vodou, rozprostřete na nehořlavém podkladu a nechte uschnout.

Pozor na nebezpečné samovznícení!